SPN S01E01-duch na střední škole

17. července 2016 v 19:30 | Fialka Bellossom |  SPN 1. SÉRIE

S01 E01 - Duch na střední škole

poznámka autorky: Sam a Dean Winchestrovi se někdy vydávají za agenty FBI, v příběhu je Dean agent Smith a Sma agent Mouse. (Pardon, že to píšu tady dopředu.)

Zdálo se to jako normální den. Vstát. Jít do školy. Naobědvat se. Jít domů. Učit se a jít spát. Přesto byl ten den divný. Nikdo ze školy to necítil. Spolužáci, kteří ji nesnášeli, ji bohužel slyšeli. Slyšeli, jak si to pro sebe šeptá. Začali se jí smát. Malou čtrnáctiletou Mary to štvalo. Chovali se jakoby nic. Copak si toho nevšimli? Nevšimli si, že jim jde od úst pára sražená od mrazu, přestože byl teplý den? Nevšimli si, že ve škole je chladněji? Nevšimli si, jak se chová elektřina? Měli zrovna hodinu angličtiny, když si její spolužačka musela odskočit. Jenže nikdo netušil, že té holce to bude osudné.


Evelyn vyšla ze třídy a rozběhla se na dámy. Jenže tehdy se to stalo. Rozsvěcená světla začala blikat jako čšílená a chlad, který dnes prostupoval celou školou se ještě prohloubil. Vydechla a od pusy jí vyšla sražená pára. Vídávala to v zimě. Nebo...napadlo ji, dneska ve třídě. Chvilkama tam bylo tak chladno, že se pára u úst srazila. Ne, to je hloupost. Chtě nechtě ji však na mysl přišla slova Mary. Té divné holky. Té, kterou pro její divnost všichn nenáviděli. Maryina slova ji přišla ji na mysl a nechtěla se ji pustit, stejně jako nechtěl odejít ten mráz. Slyšela její slova zcela jesně "Nevidíte jak divně se dnes chová elektřina a hlavně světla, necítíte ten mráz?"

"Ne!!!" Okřikla se přísně Evelyn. To je hloupost. Prostě je to chyba techniky. Pustila vodu. Ta však netakla. Z dalších kohoutků taky ani kapka vody. Evelyn v duchu zanadávala, když se najednou voda pustila. Sama. Zrcadlo nad kohoutkem se začalo mlžit. Evelyn vyděšeně zírala. Nedokázala se pohnout. Nedokázala křičet. Jako když utne voda se vypnula. Na zrcadle se však začal objevovat vzkaz. Jedno jediné slovo. Na zrcadle stálo: "ZEMŘEŠ!!" Svaly najednou začaly poslouchat a Evelyn začala utíkat ke dveřím. Jenže ty byly zavřené. Otočila se. Voda z kohoutků opět tekla a zamlžovala zrcadla. Evelyn opět tahala za dveře, tlačila do nich, kopala, bušila, křičela ať jí pustí ven. Ale nic. Znovu se otočila a zaječela. Na zrcadle byly desítky nápisů "ZEMŘEŠ!!" Evelyn začala kopat do dveří ještě usilovněji. Pak se otočila. A tak dokola. Pět kopanců. Otočka. Avšak pak, na konci chodbičky stála postava se sekyrou v ruce. Eelyn zaječela, když se k ní začala přibližovat. A pak.....už byla u ní a Evelyin život skončil.

Pan učitel už byl nervózní, co tam ta Evelyn dělá. Řekl tedy: Mary, Claro, Mirku běžte se po ní podívat. Mirku, ty jsi jen jako doprovod, kdyby nechtěla jít a vzpírala se návratu do třídy, je toho schopná. Ty na dámský nevkročíš. Rozumíš?" Mirek přikývl. Vydali se na cestu. Dveře už šly normálně otevřít. Otevřely se a nastal zmatek. Mary moc nevnímala. Věděla, že se koukla do dveří a tak ležela mrtvola Evelyn. Po celé chodbě byla krev. Jakoby zdáli slyšela křik a ječení. Možná od Clary, možná od ní, ale nejspíš od obou. Nevěděla kdy si klekla. Nevěděla, kdy se sesunula Clara. Jen věděla, že ona přistála na kolenou a jak se otočila na Clary zistila, že je v jakémsi polosedě a objímá si kolena. Otočita se po Mirkovi, který se opíral o stěnu. Jeho tvář měla od bílé přes zelenou až po šedou barvu. Třásla se mu kolena a vypadal, že se každou chvíli pozvrací.

Pak si vzpomínala jen na otvírání dveří, zmatený šum, vyděšené výkřiky a znepokojené mumlání. Děsně se jí točila hlava, takže vše vnímala jakoby ze špatně naladěného rádia. Pak už neviděla nic. Jen černo.

Probrala se na ošetřovně. Byl u ní policista. Chtěl, aby mu pověděla vše, co ten den viděla. S obtížemi to ze sebe vysoukala. Včetně těch divných jevů. Jenže ty jevy přešel. Tak plynuly dny. Mary byla v čím dál větší depresi, protože obětí přibývalo a ona si myslela, že to s těmi jevy souvisí. Jenže dospělí si mysleli, že je v šoku. Spolužáci už naneštěstí zapoměli co říkala v den, kdy byla nalezena první oběť.

Už v ten den se ten článek dostal do novin. A netrvalo ani den, kdy se noviny dostali k jistým dvěma bratrům. Ti se jmenovali Sam a Dean Winchestrovi. Měl jediné povolání. Lovit duchy a jiné nadpřirozené bytosti, které ubližovaly lidem. Ihned nasedli do své věrné Impaly Chevroletu 67 a vydali se ke škole pomoci.
Dorazili právě čtvrtý den od první vraždy. Mary už zaala ztrácet naději, že někdo její historce uvěří. Policie zrovna řešila čtvrtou oběť. Stejný styl provedení, stejné jevy, ale stejně nikomu nic nedošlo. Zrovna byla polední pauza tak Mary seděla na schůdku a pozorovala policajty. Všimla si i dvou lidí, kteří přijeli v Impale. Ukázali odznaky FBI. Mary se zarazila. FBI? Tak to muselo být vážné. Možná by se měla vytratit než....pak postřehla, že policista i ti dva se na ni kukají. Byli celkem hezcí. Ten s vyšší řekl něco svému kolegovi a policistovi. Všichni kývli a policajt s tím vysokým odešli směrem ke školní budově. Ten menší...zamířil k ní.

Trochu v ní hrklo. Vytáhl odznak FBI a představil se jako agent Smit. Svého kolegu jako agenta Mouse. Divné jevy vynechala. A pak jí pan Smith položil otázku, kterou rozhodně nečekala. Ta ji dostala do kolen. Zeptal se ji totiž, jestli neviděla něco divného. Šokovaně na něj pohlédla a pan Smith ji vybídl, ať řekne i podivnosti, že to může být důležité. Tak mu to řekla. Byly to podivnosti a tak to řekla, ale čekala, že řekne, že tohle na mysli neměl, a že je jen v šoku. Proto také vyhrkla "nejsem cvok a ani si nic nevymýšlím" dříve než se stačila zarazit. Čekala, že se začne smát a nechápavě kroutit hlavou. Jenže to se nestalo. Řekl j něco, co na ni působilo jako léčivý balzám. Řekl: "já a můj kolega ti věříme." Mary na něj překvapeně pohlédla. Pak postřehla, že k nim míří agent Mouse. Agent Smith se jí mezitím zeptal jestli někdo nezemřel předtím, než se našlo první tělo. Mary zavrtěla hlavou. Pak se zarazila a řekla: "o nikom mrtvém nevím, ale asi před měsícem se začala pohřešovat Natalia. Myslím, že jí pořád hledaj." Oba se po sobě podívali. Pak se všech začali vyptávat na Natálii. Nikdo nic nevěděl.

Až na Bellu. Byla už tak vydšená k smrti. Bála se, že je další na řadě. Když uslyšela Nataliino jméno, škubla sebou. Agenti po ní chtěli příběh. Chtěli vědět, co se stalo. Ona jim to řekla. Řekla jin, že jí ze srandy vzaly řetízek po matce a házely sy s ním. Ona a další čtyři holky. Všechny čtyři už byly mrtvé. Natalia se ho pokoučela chytit. A pak se stala nehoda. Jedna z nich prý ten řetízek pustila a on se roztříštil. Stála přímo proti zdi a Natalia se na ni vrhla. Ona se jí vyhla, ale Natalia narazila v plné rychlosti do zdi a roztříštila si lebku. Než stačily cokoli udělat, tak byla mrtvá. Vyhodily jí z okna a vše uklidily. Pak sehnaly pytle a šli Nataliu pohřbít. Teď už je pohřbená normálně, našli její tělo, ale nikdo to nesměl vědět. Policie zistila, kdo to udělal, ale rozhodla se to přejít.

Agenti poděkovali za spolupráci. Potom odešli. Beze slova. Byl už večer, vyučování zrušili a Mary měla práci. Rodiče věděli, že přijde v noci. Nenapadlo ji nic lepšího než ty dva sledovat. Až na hřbitov. A vypadalo to, že něco hledají. Zastavili se u jednoho náhrobku. U náhrobku Natalii. Začali kopat. Mary si musela zakrýt ústa, aby nevykřikla. Jen ty dva tiše sledovala. Jenže, když začali jej tělo polívat benzínem výkřik se jí nepovedlo zadržet. Agent Smith kývl na Mouse a někam odběhl. Mouse zatím na tělo začal sypat sůl. Mary už se nemohla dál koukat. Začala couvat a vrazila do těla. Živého těla.

Byl to člověk. A začal ji tahal směrem k hrobu. Tam ji pustil a Mary se otočila. Za ní stál agent Smith. Řekl jí: "nebyl chytrý nápad nás sledovat, ale když už jsi tady, dlužíme ti vysvětlení." Pak jí začal vysvětlovat, že Nataliu naštvalo, že se těm, kdo způsobily její smrt nic nestalo. Řekli jí, že z ní je duch a že musí spálit její kosti. Mary jim věřila. Bylo jí hned jasné, že ty smrti nejsou normální. Tohle bylo logické vysvětlení. Spálili tělo a zakopali Nataliin hrob a Mary pak zavezli domů. Druhý den policii řekli, že už se nic nestane, že o vraha už se postarali a že už se nemusí bát. Poté odjeli. Mary se s nima stihla rozloučit těsně předtím, než nasedli do Impaly a zmizeli z dohledu.

Se Samem a Deanem se setkáte zase příště
(pozn. autora: Samozdřejmě to byli Sam a Dean Winchestrovi, někdy se vydávají za FBI, Dean je agent Smith, Sam je agent Mouse)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama