Svět kolem nás

6. května 2016 v 20:46 | Fialka Bellossom |  Téma týdne
Po dvou týdnech se opět hlásím s novým tématem týdne.

Svět, který nás obklopuje. Svět kolem nás. Svět ve kterém můžeme žít, ve kterém si hledáme přátele, zamilováváme se, sníme o všem možném. Svět, který vidíme. Vidíme však jaký je doopravdy? Vidíme ho jen očima nebo i svým srdcem a duší?

Svět, nádherné místo plné všemožných krás. Plný zvířat, která si užívají života. Plný rostlin, které nám pomáhají žít. Tohle všechno vidíme očima. Vidíme to ale i srdcem? Například, když vidíte veverku, co vidíte? Pouze veverku, roztomilého hlodavce a vybaví se vám k tomu spousta věcí o veverkách. Je to všechno co vidíte? Nebo taky vidíte krásnou myslící bytost, osobnost, někoho, kdo má vlastní myšlenky. Kdoví co se jí honí hlavou, nikdo. Pořád je to ale myslící jedinec. Podle mě na světě nenajdeme žádného stejného živočicha stejného druhu. Každý je nepatrně jiný, jak vzhledem, tak povahou. Ovšem každý ten jedinec je důležitou součástí naší planety.

Vemte si třeba pavouky. Možná se jich bojíte. Nebudu Vám lhát, já taky. Ale mám je ráda. Nejsou nejhezčí, ale pořád jsou to děti Země, vpodstatě naši sourozenci. Hodně vzdálení sourozenci. Jsou to také osobnosti, myslící a cítíci jedinci, kteří jsou důležití. Všichni jsou důležití, protože společně tvoří dokonalou harmonii. Každý zvlášť to nikdy nedokáže.

Tak co, co vidíte vy když uvidíte nějaké zvíře. Pokud vidíte pouze zvíře, tak svět moc srdcem nevidíte. Pokud vidíte i zvířecí osobnost, pak svět vidíte i srdcem.

Můžeme vnímat obrazy světa kolem nás. Můžeme se kochat pohledem na přírodu. Můžeme. Jenže dokud se jeden nenaučí vnímat svět i srdcem, dokud se nenaučí respektovat každého živočicha či rostlinu na této zemi, dokud se také nenaučí porozumět přírodě, tak svět neuvidí úplně.

Jenže tenhle popis je o pohledu na svět obecně. Ovšem pohled na svět lidí...tolik nenávisti a zášti. Spousta lidí spěchá, mračí se atd. Každý člověk je jedinečný. I takový bezdomovec, který na ulici prosí o drobné. Zkusili jste mu ty drobné někdy dát? Já jo. A víte co jsem viděla v jejich očích? Vděk...ne chamtivost, ne touhu, ale upřímný vděk. Každý někdy zakopne a spadne. Tito lidé také upadli a mají potíže vstát. Možná za svou situaci můžou, možná ne. Pořád to jsou ale lidé. Jsou jako my. Proč tedy tolik lidí když vidí bezdomovce odvrací hlavu? Popravdě, netuším. Proč je tak málo lidí ochotno pomoci?

Proč někteří ubližují nejen lidem, ale i zvířatům? Je to tím, že ten svět nevidí srdcem, je to tím, že mají zakalený i normální pohled, aniž by si to uvědomovali? Nebo čím je to? Nevím. Co myslíte Vy?

No snad se Vám bude článek líbit, prosím o Vaše názory v komentářích a o hlasování v anketě.
Vaše
Fialka Bellossom
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Dali jste někdy bezdomovci drobné?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama