Duben 2016

Dost bylo snů

18. dubna 2016 v 10:36 | Fialka Bellossom |  Téma týdne
Ahoj, tohle je můj článek na téma "Dost bylo snů". Je to spíše povídka, tak snad se bude líbit.

Byla jedna mladá dívenka. Nemohlo ji být více než 12 let. Vlastně měla jedenáct. Vždy byla tak trochu snílek a nevnímala realitu. Myslela, že svět je dokonalý. Nechtěla vidět, že není. Slyšela - li špatnou zprávu v televizi, nevěřila ji. Vždy si říkala, že lidstvo je zlaté a nemůže páchat zlo. Její spolužáci ji naštěstí brali, ale měla štěstí, že narazila na takové lidi.

Jenže nastal problém. Její otec byl přeložen v práci a museli se stěhovat. Ona se těšila, že pozná nové úžasné lidi. Samozřejmě zůstane v kontaktu se starými kamarády, ale pozná nové skvělé lidi.

Tak přijeli do nového bydliště. Ona se hned vrhla na svůj pokoj a uspořádala si ho podle svých představ. Pak koukala z okna na překrásnou krajinu. Všechno viděla dokonale. Vše doopravdy bylo dokonalé.

Jenže pak přišlo pondělí a ona měla jít do nové školy. Těšila se na nové kamarády. Pan učitel ji představila před třídou a řekl jí, ať o sobě něco řekne. Naše dívka neviděla, jak na ni někteří pohlížejí nepřátelsky. Nebo spíš to vidět nechtěla. Řekla si, že to určitě nemůže být nenávistný pohled. Tak před celou třídou řekla: " Já jsem Miroslava, jsem si jistá, že budeme skvělí přátelé." Ze třídy se ozval pochybovačný smích a ozývaly se hlášky typu: "S takovým skrčkem pff." "To si myslíš ty." "To myslíš vážně ty třeštidlo?" "Trapás." A podobně.

Miroslava se zarazila. Nechápala, proč tak reagují, vždyď lidi musí být hodní. Prostě musí. Vtrhly ji slzy do očí. Bohužel za třídy nemohla odejít. Už byla hodina. Miroslava zadržovala slzy. Veškerý její svět se rozpadal. Uvědomovala si všechno a její víra v lidstvo se bortila jako domeček z karet. Jakmile zazvonilo vyběhla ze třídy a pn učitel vyšel za ní.

Řekl jí, ať nepláče. Ona se uklidnila a odpověděla "Dost bylo snů o dokonalých lidech, byla jsem slepá, už nebudu plakat, už ne. Už bydu vnímat svět jaký je." "Dost bylo snů" usmál se učitel "není nic špatného na tom snít. Jen musíš umět rozeznávat realitu a sen. Pak si můžeš snít jak chceš."

"Asi máte pravdu" řekla Miroslava "Dost bylo ignorování reality, dost bylo snů, které mě dělaly slepou, dost bylo ignorování instinktů. I když budu snít, už vždy se budu snažit vnímat realitu."

Hlavu vzhůru

17. dubna 2016 v 20:11 | Fialka Bellossom |  Téma týdne
Zdravím všechny. Tohle je můj článek na téma Hlavu vzhůru.

Pokud je člověk poražen, může to pro něj, ve velmi vzácných případech, být velká tragédie. Sklopí hlavu a nechce se ukázat. Jeho život ztratí smysl, protože prohrál.

Jenže co dělat, když člověk prohraje. Prohra není tragédie. Prohra kvůli tomu, že se někdo vzdá je tragédie.

Takže co dělat když člověk prohraje? Prostě musí udržet hlvu vzhůru. Nevzdat to. I to, že to jeden nevzdal, je malé vítěztví.

Takže i po prohře hlavu vzhůru.

Ahojky

11. dubna 2016 v 12:58 | Fialka Bellossom |  informace o blogu (co kde je, info, přihlášky atd)
Ahoj všichni,
omlouvám se za svou nepřítomnost, tento týden jsem byla mimo. Omlouvám se, že jsem kvůli tomu nepřidala téma týdne. Ten to týden už ho určitě přidám.
Vaše Fialka Bellossom

Série 1 díl 1 všechno se změnilo

3. dubna 2016 v 19:48 | Fialka Bellossom |  desátý Doktor

Všechno se změnilo

Možná Vám tato část bude připadat trochu nudná, je to hlavně o seznámení Doktora s jeho novou kamarádkou, ale nebojte, je tam i trochu akce a příští díly budou více akčnější.

Měl to být den jako každý jiný. Budík zazvonil přesně v sedm, jako každý den, vyskočila jsem z postele a zbalila si vše potřebné do školy. Chodím do prváku na střední, byl právě listopad, čili třetí měsíc školy. Hodila jsem do sebe rohlík a vyrazila. Byla jsem nervózní, měli jsme psát první velkou písemku z fyziky. co se týče písemek, tak jsem dost panikář.

Knižní výzva

2. dubna 2016 v 20:07 | Fialka Bellossom |  informace o blogu (co kde je, info, přihlášky atd)
Ahoj lidi, rozhodla jsem se zúčastnit knižní výzvy, na začátek zkusím 30 knih, pak to možná ještě navýším. Info o tom najdete v rubrice: informace o blogu.....