Slepota srdce

28. března 2016 v 15:25 | Fialka Bellossom |  Téma týdne
Takže tématem tohoto týdne je slepota. Doufám, že můj článek se Vám bude líbit.

Co to vlastně slepota je? Většina lidí si v první chvíli nejspíš vybaví nevidomého člověka. Taky jsem si na nějakých pár vteřin vybavila nevidomého. Jenže pak se do mé mysli vetřel jiný druh slepoty. Vybavila se mi slepota srdce a duše. Ne, nejspíš to není něco, co najdete na Googlu, alespoň myslím. Slepota srdce - to je pouhý záblesk nápadu, který se vetřel do mé mysli. Možná to existuje, jen je to nazvané jinak. Kdoví. Nebudu to zjišťovat, tento článek je o tom, jak tu slepotu srdce vnímám já.

Slepota srdce je, když člověk vidí, ale nevidí. Tato vlastnost se projevuje pouze u lidí. Jenže v čem vlastně slepota srdce spočívá? Spočívá v tom, že někteří nemají ve svém srdci ani trochu citu. Týká se hlavně lidí, kteří vidí i když nevidí. A co, že to nevidí? Nevidí to, co je uvnitř dalších lidí, nevidí strach a smutek. Nedokážou vidět to co cítíme, nevidí vnitřní krásu. Jenže taky nevidí jiný druh krásy.

Jaký jiný druh krásy mám na mysli? Ten co nemusíme pouze vidět. Ten co můžeme také slyšet a vnímat také jinými smysly. To také nevidí ten, kdo má slepé srdce. Nevidí krásu přírody. Může možná slyšet bublající potok a vítr v korunách stromů. Jenže ty zvuky mu nic neříkají. Povězte mi, když slyšíte bublající potok necítíte se šťastní? Ti srdcoslepí ne. Slyší prostě bublání. Žádný zvuk či vůně přírody něm nic nevzbudí. Žádné pocity.

Těmhle lidem je jedno, že lidé (nebo zvířata) v jejich okolí trpí. Nedokážou totiž vidět jejich utrpení. Nedokážou se vžít do jejich kůže. Možná, že ani nechtějí. Kdo ví. Ale je smutné, že to nevidí. Je smutné, že nevidí krásu přírody. Je smutné, že nevidí co způsobují svmu okolí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama