Jedna z nejhorších zkušeností

21. března 2016 v 14:12 | Fialka Bellossom |  O mě aneb ze života Fialky Bellossom
Panejo, tak psát tu maturitní práci byla snad ta nejhorší zkušenost v mém životě.

Nenáviděla jsem každou minutu psaní této práce a dotoď jsem si myslela, že je to mou leností, že prostě nechci to psát, nechce se mi do toho, ale nevěděla jsem, proč cítím tu bolest. Také jsem cítila , že něco zatlačuji do sebe. Že něčemu bráním jít ven. Až dnes, až po tom, co jsem konečně odevzdala tuto práci, mě přepadla myšlenka. Znáte to, prostě Vás přepadne a ne a ne Vás pustit. To přesně se stalo i mě. Vrátily se, ne myšlenky, spíš pocity, které jsem měla při psaní. A já....já najednou znala odpověď, já najednou věděla, proč ta bolest. Uzřela jsem pravdu. A ano zčásti za to doopravdy mohla lenost. A z části....něco jiného.

Pokud budete pokračovat ve čtení, je tam přirovnání dla k dítěti. Ano, myslím že autoři (teda já určitě) považují díla za své děti. Stvořili je. Jsou jejich stvořitelé. Jejich rodiče.


Psát a nemoct do díla dát emoce, vlastní názor a ani kus sebe sama či své duše. Ne, napsat takovéto dílo je pro každého (i začínajícího) textaře noční můrou (nejspíš).

Protože každé dílo, do kterého nedáme svou duši nebo kus sebe samého, je jako dítě, dítě, které bylo krutě odvrženo svou matkou. Dítě, které matka nechtěla a tak se snažila nedat mu všechno.

Napsat takový text je pro mě jako spisovatele (začátečníka) a navíc člověka velmi empatického a s nekonečnou fantazií velmi těžké. Má duše trpěla, prosila o milost, mé srdce to trhalo na kousíčky. Každá má mozková buňka křičela. Tohle všechno způsobilo tu bolest, co jsem cítila. Tohle všechno jsem musela ignorovat. Musela jsem zapřít sebe samu, potlačit vlastní názory a své emoce. Musela jsem vytvořit dílo, dílo, které možná bude dobré, ale dílo, kterému bude chybět náboj a duše. Dítě, které bylo (a muselo být) ničeno již od svého počátku. Tak nevnné, tak bezmocné dítě, které bylo znetvořeno, jen aby byla dodržena hloupá pravidla.

Mé dílo, mé dítě, moje nevinné dítě, které jsem znetvořila. A proč? Jen abych udělala maturitní práci.

Možná si říkáte, že přeháním, možná je to tak, ale i tak. Kus pravdy na tom je.
Vaše Fialka Bellossom
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 František František | Web | 25. března 2016 v 18:02 | Reagovat

Konec byl překvapivý :-) Držím palce v dalším psaní :-D

2 Ivka Ivka | Web | 25. dubna 2016 v 18:49 | Reagovat

Teda nechci ti do toho kecat, ale maturitní práce je i o tvém pohledu. Jestli ne, není to maturitní práce, ale jen text o obecných informacích, které si můžu přečíst kdykoliv.

3 Fialka Bellossom Fialka Bellossom | Web | 26. dubna 2016 v 18:47 | Reagovat

[2]: no jo s tím vlastním názorem to byl možná trochu úlet, ten se používá až u praktické části, ale celá práce se musí  psát suše a to je to nejhorší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama